Drukuj  

Zapis seminarium - kwiecień 2014 r.


Zapis seminarium - kwiecień 2014 r.

08.05.2014 11:43:0724 kwietnia 2014 r., Katrin Stoll wygłosiła referat nt. „Niechętni kaci Hitlera?" Narracja o Zagładzie w trakcie procesu zbrodniarzy nazistowskich z okręgu białostockiego w Bielefeld w latach 1966-1967 prezentujemy Państwu zapis audio spotkania i dyskusji i relację fotograficzną


więcej oraz relacja audio i foto 

24 kwietnia 2014
„Niechętni kaci Hitlera?" Narracja o Zagładzie w trakcie procesu zbrodniarzy nazistowskich z okręgu białostockiego w Bielefeld w latach 1966-1967.
Katrin Stoll
 

Na seminarium dr Katrin Stoll zreferowała główne wnioski ze swojej wydanej w 2014 roku książki Die Herstellung der Wahrheit. Referat był więc – podobnie jak książka – w całości poświęcony procesowi zbrodniarzy nazistowskich, który odbył się w latach 1966-1967. Przed sądem stanął wówczas szef policji i służby bezpieczeństwa w okręgu białostockim Dr. Wilhelm Altenloh oraz jego trzej współpracownicy: Lothar Heimbach, Heinz Errelis i Richard Dibus. Oskarżenie dotyczyło przede wszystkim deportacji Żydów z Białegostoku, Grodna, Zambrowa oraz Próżan do obozów w Auschwitz i Treblince. Był to jeden z wielu podobnych procesów, jakie po wojnie toczyły się w Niemczech. W ich wyniku skazanych zostało kilkanaście tysięcy osób.

                   

więcej oraz relacja audio i foto 

   


 

Archiwum seminariów i relacje audio 

 


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl