Drukuj  

Rocznica śmierci Ireny Sendlerowej


Rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

10.05.2009 22:10:3412 maja będziemy obchodzić pierwszą rocznicę śmierci Ireny Sendlerowej. Zapraszamy na obchody tej rocznicy, których współorganizatorem i patronem jest Centrum Badań nad Zagłądą Żydów.


Obchody rocznicy śmierci 'Matki dzieci Holokaustu' - Ireny Sendlerowej

W życiu jest czas zarówno na śluby jak i na pogrzeby. Jest czas na smutek 10 lipca, by pamiętać o Jedwabnem i 33 miasteczkach, w których Polacy dokonali pogromów. Jest czas na dumę z Ireny Sendlerowej i ponad 6 tysięcy sprawiedliwych wśród narodów, którzy mieli Boga w sercu. Starajmy się być lepszymi Polakami i żyć przykładem Ireny Sendlerowej.

 

WTOREK 12 MAJA 2009
SPOTKANIE I WARSZTATY MŁODZIEŻ - SPRAWIEDLIWI - OCALENI
GODZ. 13:00

Uczniowe ze szkół imienia Sendlerowej spotkają się i będą uczestniczyć w warsztatach z ocalonym przez Sendlerową Michałem Głowińskim (warsztat o emocjach w języku), sprawiedliwymi wśród narodów Janeczką Rożecką (warsztat o mówieniu prawdy) i Jadzią Gawrych (warsztat o pasji życia) oraz z Martą Pietrzykowską (warsztat o ukrywaniu i kryjówkach). Materiały prasowe będą do pobrania we wtorek w foyer Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa) przed spotkaniem i warsztatami młodzieży.
Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Fundacja Sendlerowej, Muzeum Historii Żydów Polskich [www.sprawiedliwi.org.pl]; Warsztaty Analiz Socjologicznych

 

WTOREK 12 MAJA 2009
OBCHODY NA STARYCH POWĄZKACH
ZBIÓRKA O GODZ. 16:45 PRZY BRAMIE IV

Organizatorzy: Fundacja Sendlerowej, Warsztaty Analiz Socjologicznych
Współorganizatorzy: Beit Warszawa Postępowa Społeczność Żydowska w Polsce, Centrum Badań nad Zagładą Żydów, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Dom Spotkań z Historią, Forum Żydzi Muzułmanie Chrześcijanie, Fundacja Dziecięce Marzenia, Fundacja Edukacji i Twórczości, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, Instytut Tertio Millennio, Laboratorium Więzi, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Krytyka Polityczna, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich, Ośrodek Karta, Otwarta Rzeczpospolita, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Polskie Towarzystwo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, Projekt Polska, Razem89, ResPublica Nowa, Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej, Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich, Żydowski Związek Stowarzyszeń Humanitarnych B'nei B'rith Polska
Patronat honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński

WTOREK 12 MAJA 2009
MSZA ŚWIĘTA ZAMÓWIONA PRZEZ RODZINĘ SENDLEROWEJ
KOŚCIÓŁ KAROLA BOROMEUSZA NA POWĄZKACH
GODZ. 17:30


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl