Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Zapowiedź wydawnicza - PO WOJNIE, Z POMOCĄ BOŻĄ, JUŻ NIEBAWEM ...


Na kwietniową rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim szykujemy niezwykłą książkę w serii BIBLIOTEKA ŚWIADECTW ZAGŁADY - wojenne zapiski ojca i córki - Mirki i Kopla Piżyców o życiu w getcie i okupowanej Warszawie
 

EHRI Seminar in Warsaw - Call for Applications


In September 2017 Polish Center for Holocaust Research invites to participate in EHRI Workshop: “Polish” sources for Holocaust Research
 

Zaproszenie na dyskusję wokół książki 'Przemoc filosemicka?'


Centrum Badań nad Zagaładą Żydów oraz Zespół Badań nad Literaturą Zagłady przy IBL PAN zapraszają na dyskusję wokół książki Elżbiety Janickiej i Tomasza Żukowskiego „Przemoc filosemicka? Nowe polskie narracje o Żydach po roku 2000”
 

Kontrowersje wokół recenzji »Miast śmierci« Mirosława Tryczyka


W ostatnim numerze rocznika “Zagłada Żydów. Studia i Materiały” (nr 12 z 2016) zamieściliśmy krytyczną recenzję z książki “Miasta Śmierci” pióra Mirosława Tryczyka przygotowaną przez Krzysztofa Persaka pt. Wydmuszka. Lektura krytyczna Miast śmierci Mirosława Tryczyka.Recenzja wywołała sprzeciw Stefana Zgliczyńskiego, redaktora polskiej edycji “Le monde diplomatique”, który dał temu wyraz na łamach kierowanego przez siebie pisma w tekście „Miasta śmierci” pod butem Persaka.

Wykład Jana Grabowskiego w United States Holocaust Memorial Museum o policji granatowej


Prof. Jan Grabowski w listopadzie br. w ramach The Ina Levine Annual Lecture w United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie wygłosił wykład zatytułowany ​"THE POLISH POLICE COLLABORATION IN THE HOLOCAUST"


subskrybuj
NEWSLETTER