Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Najnowszy numer Zagłada Żydów. Studia i Materiały vol. 15 R. 2019

 
Z pewnym poślizgiem spowodowanym trudnościami technicznymi i finansowymi, wreszcie możemy oddać w ręce Czytelników egzemplarze najnowszego numeru 15 rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały", którego ukazanie się niniejszym obwieszczamy. Numer dostępny jest zarówno w dystrybucji papierowej, jak i elektronicznej w formatach ePub i mobi.
 

Medal św. Jerzego dla Barbary Engelking

 
„Tygodnik Powszechny” od 26 lat przyznaje Medale Św. Jerzego, honorową nagrodę za „zmaganie ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”. W tym roku kapituła przyznała go prof. Barbarze Engelking oraz ks. prof. Tomašowi Halíkowi.
 

Międzynarodowa konferencja »Żydzi w walce z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej«


Dzięki inicjatywie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym oraz Institut für Zeitgeschichte mamy zaszczyt być współorganizatorem konferencji "Żydzi w walce z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny Światowej". Serdecznie zapraszamy do Muzeum POLIN w dniach 19-20 września.

Recenzja »Dalej jest noc« pióra Karoliny Koprowskiej

 
W piśmie Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Wielogłos ukazała się naukowa recenzja książki "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" pióra Karoliny Koprowskiej
 

Poszukujemy potomków rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej

 
W związku z przygotowaniami do edycji kolejnej pozycji w serii Biblioteka Świadectw Zagłady poszukujemy kontaktu z potomkami rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej i jej córki Hanny


subskrybuj
NEWSLETTER