Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Międzynarodowa konferencja »Żydzi w walce z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej«


Dzięki inicjatywie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym oraz Institut für Zeitgeschichte mamy zaszczyt być współorganizatorem konferencji "Żydzi w walce z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny Światowej". Serdecznie zapraszamy do Muzeum POLIN w dniach 19-20 września.

Recenzja »Dalej jest noc« pióra Karoliny Koprowskiej

 
W piśmie Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Wielogłos ukazała się naukowa recenzja książki "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" pióra Karoliny Koprowskiej
 

Poszukujemy potomków rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej

 
W związku z przygotowaniami do edycji kolejnej pozycji w serii Biblioteka Świadectw Zagłady poszukujemy kontaktu z potomkami rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej i jej córki Hanny

Korekta nieudolnej »Korekty obrazu« Tomasza Domańskiego


Autorzy 8 rozdziałów zamieszczonych w tomie "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" szczegółowo odpowiadają i dekonstruują zarzuty Tomasza Domańskiego zawarte w opublikowanej przez Instytut Pamięci Narodowej broszurze autorstwa dr Tomasza Domańskiego pt. "Korekta obrazu?"

Dagmara Swałtek-Niewińska w odpowiedzi na enuncjacje Piotra Gontarczyka

 
W reakcji na enuncjacje dr. Piotra Gontarczyka zawarte w artykule opublikowanym w tygodniuku "Sieci" - autorka rozdziału o powiecie bocheńskim Dagmara Swałtek-Niewińska, krok po kroku odpowiada na wysunięte przez niego zarzuty.
 


subskrybuj
NEWSLETTER